Hedef Yerinde Yıkama Hizmetleri

Yerinde Yıkama Evlerimizde temizlenmesi gereken birçok eşyamız bulunmaktadır. Bu eşyalar bazı durumlarda bizler tarafından yıkanırken bazı durumlarda profesyonel yıkama hizmeti veren firmalarca yıkanmaktadır. Küçük ve taşınabilir olan eşyalarımız yıkama firmalarınca VİP hizmet kapsamında alınarak kendi temizlik merkezlerinde yıkanmaktadırlar. Lakin küçük olmayan ve taşınamayan eşyalarımızın da temizlenmesi gerekmektedir.

İşte tam da burada yardımımıza yerinde yıkama firmaları koşuyor. Bu firmalar istediğimiz taşınabilen ya da taşınamayan, büyük ya da küçük her türlü eşyamızı temizleyebiliyorlar. Özellikle sık sık kirlenen koltuklarımızı ya da yerinden çıkartılmayan perdeleri yerinde temizleme yaparak bize en iyi hizmeti sunuyorlar.

Sitemizde ufak bir gezinti yaparak istediğiniz işe en uygun yerinde koltuk yıkama ya da yerinde halı yıkama firmalarına ulaşabilirsiniz. Üstelik sistemimizden istediğiniz firmaları, hizmetleri ve fiyatlarını karşılaştırarak en uygun ve en kaliteli hizmeti veren firmayı seçebilirsiniz. Siz değerli kullanıcılarımız için sitemizde bulunan firmaları en güvenilir ve en iyi hizmeti veren firmalar arasında seçmekteyiz.

Bu sayede sizlerin her zaman kaliteli ve güvenilir hizmet almasını hedeflemekteyiz. Sitemizin ilgili bölümünden yerinde koltuk yıkama firmalarına ya da istediğiniz eşyalarınızı yıkatmak için yerinde yıkama firmalarına ulaşabilirsiniz. Ulaştığınız firmaların hizmetleri hakkında da detaylı bilgi sitemizde bulunmaktadır.

Yerinde Yıkama

Günümüzde ilerleyen teknoloji sayesinde halı yıkama işlemi artık yerinde de yapılabilmektedir. Yerinde halı yıkama işlemi tabi ki yerinden çıkması bir hayli zor olan veya yere kalıcı olarak monta edilmiş halılarda uygulanmaktadır. Yerinde halı yıkama genelde camii halılarının temizliğinde, ofis halılarının temizliğinde, yurt halılarının temizliğinde ve kreş halılarının temizliğinde tercih edilmektedir. Genelde bu tür yerlerde duvardan duvara dediğimiz şekilde halı döşemesi yapılmaktadır. Yerinde halı yıkama işleminin yapılabilmesi için gerekli olan kapsamlı mühimmat henüz tüm halı yıkama firmalarında yer almamaktadır. Yerinde halı yıkama hizmeti genellikle büyük ölçekli ve kurumsal halı yıkama firmalarından temin edilmektedir. Peki yerinde halı yıkama işlemini gerçekleştirmek için ne gibi mühimmata ihtiyaç vardır, yerinde halı yıkama nerelerde yapılır, yerinde halı yıkanırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir yerinde halı yıkma işlemi yapılan halılarda uygulanması gereken işlemler nelerdir, bu konulara göz gezdirelim.

Yerinde Halı ve Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

Yerinde yıkama yukarıda bahsettiğimiz gibi taşınması güç olan büyük ölçekli halılarda veya yere monta edilmiş halılarda yapılmaktadır. Yerinde halı yıkama işlemi yapılması için gerekli olan malzemelerin en önemlileri seyyar halı yıkama makinesi ve yıkanan halının suyunu çekebilmek için gerekli olan güçlü bir su vakum makinesidir. Yerinde halı yıkama işlemi yapılan halılar diğer halılar gibi sıkılarak veya asılarak kurutulamayacağı için bu tür halıların suyunu çekmek için vakum makinesine ihtiyaç vardır. Yerine yıkama işlemi kesinlikle tecrübeli bir ekibe yaptırılmalıdır. Bu işlem kesinlikle tecrübe ve ustalık gerektiren bir işlemdir. Halılar yere yapıştırıldığı için veya taşınamayacak kadar büyük olduğu için bu tür halıları yıkarken çok fazla su kullanılmamalıdır. Aksi taktirde çok kullanılan su halının alt kısmına nüfuz eder ve halıların bulunduğu ortamda kötü kokulara neden olabilir. Yerinde halı yıkama işlemi yapılan yerlerde eğer halı yıkanırken kullanılan suyun tamamı çekilip iyi bir vakumla işlemi yapılmazsa ortamda oluşacak kötü kokuların yanı sıra halılarda küflenme de meydana gelecektir. Bunun için bu tür bir işlem yapılırken halıların ıslaklık seviyesine çok dikkat edilmelidir. Halıların yıkanmasında sudan ziyade daha çok etkili köpük kullanılmalıdır. Yerinde halı yıkama işlemi tamamlandıktan sonra halılardın kötü koku oluşturmasına ve aynı zamanda halıların küflenmesine engel olmak için çok güçlü bir vakum makinesi ile halıda kalan su çekilmelidir. Vakum işlemi tamamlandıktan sonra bulunan yerin en az iki gün pencereleri açılarak bir halı üzerinde bir hava akımı oluşturulması gerekir. Kuruma en kolay bu şekilde sağlanır.

Yerinde Halı Yıkama Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar?

Taşınmaya elverişsiz olduğu için yerinde halı yıkama işlemi gerektiren halılar yıkanırken kesinlikle çok fazla ıslatılmamalıdır. Temizlik yapılırken sadece etkili köpük kullanılmalıdır. Yerinde halı yıkama işlemi yapılırken bu tür işlemler için özel üretilmiş deterjanlar kullanılmalıdır. Bu tür deterjanlar çok daha fazla etkili köpük üreterek halıların çok fazla ıslanmadan temizlenmesini sağlamaktadır. Her halı yıkama da olduğu gibi bu tür halıların yıkanmasında da anti bakteriyel deterjanlar kullanılmalıdır.

Bu tür halıların daha rahat durulanması ve kurutulabilmesi için daha yüzeysel yıkanmaları gerekmektedir. Genelde bu tür halılar temizlenmesi daha kolay olan halıfileks halıları ve özel camiiler için üretilmiş halılar oldukları için daha kolay temizlenen bir yapıya sahiplerdir. Bunun için yüzeysel yapılan temizlik halının iyi bir şekilde temizlenmesini sağlayacaktır. Bu tür halılar yıkanmadan önce güçlü bir vakum makinası ile önce kuru şekilde tozu çekilmelidir. Bu tür halılar çırpılamadıkları için bu şekilde toz alma işlemi yapılmalıdır. Şayet halıların tozu alınmadan yıkama işlemi yapılırsa, tüm halının kiri derine işler ve kolay temizlenemez. Bunun için toz alma işlemi yapılmadan yıkama işlemi yapılmamalıdır.

Hedef halı yıkama sizler için yerinde halı yıkama hizmetini güçlü ekipmanı ve uzman kadrosu ile vermektedir. Camii halıları yıkama, ofis halıları yıkama, halı fleks yıkama, duvardan duvara halı yıkma hizmeti veren hedef halı yıkama yıllardır İstanbul’da Beylikdüzü yerinde halı yıkama, Esenyurt yerinde halı yıkama, Avcılar yerinde halı yıkama, Büyükçekmece yerinde halı yıkma, Küçükçekmece yerinde halı yıkama gibi birçok semtte siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir.

İletişim

Hedef Koltuk Yıkama İletişim Bilgileri

Beysan Sanayi Sitesi,
Fuar Cad. 27-A, 34522
Beylikdüzü / İstanbul